top of page

Move over, Elon: hier is Techbitch!


Rijk en machtig worden net als Elon Musk en andere techbro's, dat lijkt presentator en acteur Stephanie Louwrier wel wat. In 6 afleveringen onderzoekt hoe machtig techbedrijven zijn en probeert zelf techbaas te worden.


In aflevering 4 vraagt Stephanie zich af of ze ook iets moet met AI. Samen met appbouwer Sebastiaan bouwt ze een eigen AI-friend, waarmee je je diepste geheimen kunt delen. Met een techfilosoof ontdekt ze dat AI discrimineert, maar dat het tóch bij sollicitaties, beveiliging en zelfs bij oorlogen wordt ingezet.


AI wetenschapper Sennay Ghebreab legt uit hoe het komt dat AI discrimineert, maar geeft ook voorbeelden wat voor moois we met AI kunnen doen in de toekomst, zoals beter communiceren met natuur en dieren.


In samenwerking met de VPRO heeft ProDemos lesmateriaal gemaakt voor de onderbouw van het voortgezet onderwijs bij de televisieserie Techbitch.

 
 
 

Comments


Recent Posts

Contact

  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube

Sennay Ghebreab, Lab42, room L5.19

Informatics Institute, University of Amsterdam

Science Park 942, 1098 XH Amsterdam

Email: s.ghebreab@uva.nl  Tel: +31642825020

bottom of page